Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz
Strona WWW: https://markiewiczfizjo.pl/
Adres Karnowska 12A
Miejscowość Nakło nad Notecią
Kod pocztowy 89-100
Nazwa Firmy: Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz
Telefon 601-982-237


Opis


Praca nad dzieckiem z jakąkolwiek wadą urodzeniową czy niepełnosprawnością zawsze wymaga współpracy takich osób, jak: lekarz, fizjoterapeuta oraz rodzice lub opiekunowie. Właściwie prowadzone leczenie, rehabilitacja oraz zaangażowanie rodziców mają na celu pomoc we wszechstronnym rozwoju malucha, aby uzyskał on jak największą niezależność w życiu - na tyle, na ile pozwala dotykająca go wada.

Pewne problemy zdrowotne są wykrywane u dziecka tuż po urodzeniu, a inne ujawniają się w okresie niemowlęcym lub wczesnodziecięcym. W przypadku zauważenia przez rodziców malca niepokojących sygnałów, mogących świadczyć o jego zaburzonym rozwoju, warto zgłosić się do lekarza lub fizjoterapeuty. Ci specjaliści mogą zalecić rehabilitację w gabinecie wykwalifikowanego fizjoterapeuty dziecięcego.

Do sprawdzonych i najbardziej popularnych metod rehabilitacji niemowląt i dzieci zaliczana jest metoda NDT-Bobath, która polega na wyhamowywaniu patologicznych wzorców ruchowych i nauce prawidłowych. W terapii tą metodą ważne jest również regulowanie napięcia mięśniowego w taki sposób, aby jego dystrybucja była możliwie wzorcowa. Podczas ćwiczeń dziecko uczy się prawidłowych mechanizmów kontroli postawy - reakcji równoważnych oraz nastawczych.

Rehabilitacja dzieci w Bydgoszczy według koncepcji NDT-Bobath może być łatwo przeniesiona do ich rodzinnego domu i włączona w ich biologiczny rytm dnia. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu rodzice i opiekunowie są w stanie zrozumieć trudności występujące u dziecka i kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych. Dobrymi okazjami do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę są kąpiele, zabawy, zabiegi pielęgnacyjne, a także karmienie i noszenie malucha.

Stosujący tę metodę bydgoski gabinet Rehabilitacja Dzieci Aleksandra Markiewicz prowadzi każdą terapię indywidualnie, uwzględniając potrzeby psychologiczne małego pacjenta, stopień jego sprawności, występujące zaburzenia, a także warunki rodzinne i środowiskowe. W trakcie stosowania terapii metodą NDT-Bobath możliwe jest też modyfikowanie ćwiczeń w zależności od potrzeb najmłodszych.

Data dodania: 2018-11-14
Autor: Ignacy Król
Źródło:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka

Toruń


Najedź, aby odkryć szczegóły.

© All rights reserved | grupaedom.pl 2019.