Reha Fund Sp z o.o.
Strona WWW: https://sklep.rehafund.pl/
Adres Staniewicka 14
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 03-310
Nazwa Firmy: Reha Fund Sp z o.o.
Telefon 22 59 40 303


Opis


Jest wiele przyczyn, na skutek których zarówno osoby młode, jak i starsze mogą mieć ograniczoną mobilność i zdolności motoryczne. Może to nastąpić w następstwie choroby wrodzonej czy tzw. nabytej, a może też być wynikiem zwykłego urazu, jakim z pozoru jest zwichnięcie, skręcenie czy też złamanie.

Niezależnie od przyczyn ograniczenia sprawności ruchowej danego pacjenta, aby pomóc mu odzyskać sprawność, niezbędny jest odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Podstawowym pytaniem, na jakie trzeba odpowiedzieć, jest to, jakie zabiegi będą potrzebne i jaki sprzęt do rehabilitacji ruchowej wybrać? Na to pytanie z pewncią pomaga odpowiedzieć lekarze i rehabilitanci, którzy doskonale znają się na swojej pracy. O różnych rodzajach sprzętu rehabilitacyjnego można poczytać na sklep.rehafund.pl, gdzie zaprezentowano, m.in. przyrządy do ćwiczeń kończyn górnych, dolnych, a także wezgłowia na łóżko.

Poza chodzikami i innymi podporami, które mogą przydać się do różnych celów, np. mogą być pomocne w ponownej nauce chodzenia, warto też zwrócić uwagę na przyrządy do ćwiczeń kończyn górnych.

Chyba najbardziej typowym tego rodzaju przyrządem, który można spotkać w szpitalach, poradniach rehabilitacyjnych, a nawet w domach prywatnych, jest bloczkowy przyrząd do ćwiczeń kończyn górnych 881. Za pomocą tego sprzętu można przeprowadzać ćwiczenia rąk, ramion i barków oraz tułowia, zwłaszcza górnej jego części. Do bloczków zawieszanych na linkach systematycznie można dodawać obciążenie, możliwe jest także wykonywanie ćwiczeń bez obciążenia.

Przy niektórych schorzeniach neurologicznych przydaje się również wyciąg rehabilitacyjny. Pętla Gilsona to wyciąg do zabiegów rehabilitacyjnych górnego odcinka kręgosłupa, to jest odcinka szyjnego. Zabieg polegający na podwieszeniu głowy na wyciągu jest wskazany, m.in.:

  • przy sztywniejącym karku,
  • jeśli pacjent skarży się na szumy w uszach,
  • przy drętwieniu kończyn górnych.

Sklep RehaFund informuje, że takie przyrządy rehabilitacyjne, jak te zaprezentowane powyżej są łatwe w montażu i tanie, ich zakup to koszt rzędu ok. 30-50 złotych.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.