Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
Strona WWW: http://www.psycholog-dladziecka.pl
Adres Ratajczaka 35
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-816
Nazwa Firmy: Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
Telefon +48 505 043 763


Opis


Dzieciństwo to bardzo ważny etap rozwoju każdego człowieka. To wtedy kształtuje się pewność siebie i pierwsze schematy działania w społeczeństwie. Psycholog Magdalena Lange-Rachwał zauważa, że warto zrobić wszystko, aby ten czas minął jak najlepiej. Widząc problemy - reagować. A najlepiej stawiać na profilaktykę i świadome wychowanie.

Ciekawą propozycją są warsztaty dla dzieci w Poznaniu. Psycholog może współpracować z dzieckiem indywidualnie bądź prowadzić zajęcia dla szerszej grupy, na przykład w przedszkolu lub szkole. Każde warsztaty planowane są w sposób uwzględniający potrzeby ich uczestników. Dobiera się odpowiednie tematy i sposób komunikacji. Dzieci muszą czuć się swobodnie i być otwarte na czerpanie informacji. Najskuteczniejsza jest terapia przez zabawę. Współczesna psychologia i pedagogika wypracowały wiele ciekawych metod, z których może skorzystać każdy, kto troszczy się o dobro swojego malucha.

Z drugiej strony, nową wiedzę powinni zdobywać również rodzice. To na nich spoczywa największa odpowiedzialność za przygotowanie pociechy do życia w społeczeństwie. Niestety często bywa tak, że błędy wychowawcze są powielane. Osoby, które nie mogły liczyć na konstruktywne wsparcie rodziców, mogą mieć problemy ze zbudowaniem zdrowej relacji z własnym dzieckiem. Gdzie znaleźć równowagę między nadopiekuńczością, a zbytnią swobodą? Jak rozmawiać w trudnych chwilach i czy zawsze mówić o swoich emocjach? Co robić, gdy pociecha wpadnie w nieodpowiednie towarzystwo lub nie radzi sobie w grupie rówieśniczej? Odpowiedzi na te wszystkie pytania może udzielić dobry psycholog.

Na stronie internetowej pod adresem psycholog-dladziecka.pl opisano szerzej ofertę psychologa dla dzieci i rodziców. Niewątpliwie najważniejsza jest motywacja do rozwoju i samodoskonalenia się. Szczęśliwy rodzic to także szczęśliwe dziecko. W życiu trzeba poszukiwać równowagi i zwracać uwagę na wszystkie sygnały ostrzegawcze, które mogą pojawić się w trakcie procesu wychowania. Profesjonalne wsparcie psychologa będzie dodatkowym atutem.

Data dodania: 2019-01-16
Autor: Dorota Dudek
Źródło:
http://www.psycholog-dladziecka.pl/warsztaty.htmlDodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Sportowo.pl

Poznań


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Słoneczny Brzeg Skorzęcin

Skorzęcin


Najedź, aby odkryć szczegóły.