Adrian Fedorowicz ZWROTAIR
Strona WWW: https://zwrotair.pl
Adres Piłsudskiego 74
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-020
Nazwa Firmy: Adrian Fedorowicz ZWROTAIR
Telefon +48 661 509 058


Opis


Według statystyk najczęstszą przyczyną skarg pasażerów jest opóźniony lot. Perspektywa długiego oczekiwania na samolot, która może przeciągać się o kilka, a nawet kilkanaście godzin do kolejnego dnia, jest niczym w porównaniu z informacją o odwołanym samolocie. Szczególnie dotyka to pasażerów, którzy wyjeżdżają na upragnione wakacje, z wizytą do rodziny lub w podróż służbową. Nerwowa atmosfera udziela się wówczas każdemu. Wiele osób w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie — kto odda im pieniądze za bilet i poczynione rezerwacje?

Z pomocą przychodzi tu Rozporządzenie WE 261/2004, które szczegółowo określa obowiązki przewoźnika względem pasażerów. Zgodnie z nim linie lotnicze muszą zapewnić podróżnym nieodpłatne posiłki, napoje, a także zakwaterowanie, jeśli kolejny lot nastąpi później względem planowanego czasu odlotu. Niestety, większość przewoźników uchyla się od tego obowiązku i pasażerowie muszę sobie radzić w tej sytuacji we własnym zakresie. Czy za odwołany lot należy się odszkodowanie? 

Wszystko zależy od okoliczności, w tym wypadku sytuacji, która nastąpiła wyłącznie z winy przewoźnika. Jeśli zatem lot został odwołany z powodu usterki technicznej, przekroczenia czasu pracy załogi czy problemów operacyjnych personelu, pasażerowie mogą ubiegać się w takim przypadku:

  • o zwrot pełnego kosztu biletu,
  • o zmianę planu podróży,
  • o uzyskanie pomocy i odszkodowanie.

Czy istnieją jakieś wyjątki, które mogłyby wpłynąć na odmowę wypłaty odszkodowania przez linie lotnicze? Tak, i jedną z nich są właśnie zmienne warunki pogodowe, jak również:

  • zagrożenie bezpieczeństwa,
  • destabilizacja polityczna,
  • zewnętrze strajki mające wpływ na działalność przewoźnika.

Jeśli po złożeniu wniosku o odszkodowanie spotkałeś się z odmową wypłaty zadośćuczynienia, nie rezygnuj. Powierz swoją sprawę specjalistom ze zwrotair.pl. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy dostępny na ich stronie internetowej i załączysz skany lub zdjęcia kart pokładowych. Eksperci z prawa lotniczego i finansowego bezpłatnie zapoznają się z Twoją sprawą i wywalczą należne Ci pieniądze. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży odszkodowawczej oraz współpracy z renomowaną kancelarią prawną można mieć pewność wygranej.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

MASI dr Mariusz Domagalski

Szczecin


Najedź, aby odkryć szczegóły.

TYLNABELKA.COM

Świdnica


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.