Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy
Strona WWW: https://adwokatgd.pl
Adres Warszawska 96
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-180
Nazwa Firmy: Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy
Telefon 516 757 501


Opis


Rozwód jest dosyć skomplikowanym i czasochłonnym procesem, który w dużej mierze zależy od porozumienia pomiędzy małżonkami. Najtrudniej sytuacja wygląda w przypadku posiadania wspólnego majątku oraz dzieci. Niestety nie zawsze partnerzy są ze sobą zgodni w kwestii ustalenia opieki nad nieletnimi czy też określenia wysokości alimentów. W takich przypadkach wiele osób decyduje się na wsparcie adwokata, który wyjaśni wszelkie wątpliwe kwestie i stanie się mediatorem w trwającym konflikcie.

Jak wygląda sprawa rozwodowa?

Pierwszym etapem jest złożenie pozwu rozwodowego i określenie czy rozwód ma być z lub bez orzeczenia o winie. Jest to o tyle ważne, że w przypadku rozstania z winy małżonka, drugi z partnerów będzie mógł liczyć na korzystniejsze warunki rozwodu oraz dodatkowe alimenty na siebie (poza świadczeniem na dzieci). Taką kwestię można omówić podczas konsultacji z adwokatem, który będzie w stanie doradzić co do najkorzystniejszego rozwiązania i skontaktuje się z małżonkiem, aby przedstawić warunki klienta. 

Następny krok to określenie przez sąd terminu rozprawy, na której powinni zjawić się małżonkowie wraz z pełnomocnikami oraz ewentualni świadkowie. Sędzia będzie zadawać ogólne i nieco bardziej szczegółowe pytania rozwodzącym się małżonkom w celu ustalenia powodu decyzji o rozstaniu. Następnie trzeba będzie określić opiekę nad dziećmi (w razie niezgodności sąd zadecyduje, co będzie dla nich najlepsze) oraz wysokość alimentów, a także podział wspólnego majątku. Takie kwestie najlepiej ustalić między sobą jeszcze przed rozprawą, dzięki czemu rozwód potrwa znacznie krócej (jeśli partnerzy są zgodni). Gdańska Kancelaria Prawna Kaczmarek & Partnerzy przeprowadza mediacje przedrozwodowe, podczas których określane są wszystkie kluczowe kwestie, a następnie formalnie spisywane i przedstawiane w sądzie. Adwokaci zadbają o prawa reprezentowanego klienta i nie pozwolą, aby ktoś ich oszukał oraz wykorzystał niewiedzę czy trudną sytuację, w której się znaleźli ze względu na rozstanie z partnerem.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Centrum Stomatologiczne Curodental

Gdańsk


Najedź, aby odkryć szczegóły.