Marta Łanoch FoodMedLaw
Strona WWW: https://foodmedlaw.pl
Adres Agawy 11
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-158
Nazwa Firmy: Marta Łanoch FoodMedLaw
Telefon 602 416 066


Opis


Suplementy diety to bardzo specyficzny rodzaj produktów. Są one obwarowane wieloma zasadami, muszą nie tylko posiadać odpowiednie składy, łagodniejsze niż leki i bezpieczne dla zdrowia, ale też być odpowiednio przyporządkowane oraz oznaczone, z czego sami konsumenci nie zawsze zdają sobie sprawę, producenci jednak muszą - inaczej mogą nie dostać pozwolenia na wypuszczenie produktu na rynek lub być zagrożeni wysokimi karami. O suplementach trzeba wiedzieć między innymi to, że nie są one klasyfikowane jako leki i dlatego nie można mówić o nich czy pisać, że leczą - bo zwyczajnie tego nie robią. Przyporządkowuje się je do produktów żywnościowych, ale określa jako żywność specjalnego przeznaczenia. Warto też wiedzieć o tym, że suplementów nie trzeba rejestrować przed wypuszczeniem na rynek - ale odpowiednie zgłoszenia są konieczne.

Widać zatem, że dystrybuowanie takich produktów nie jest zupełnie pozbawione problemów, potrzebna jest też wiedza na temat aktualnych przepisów. Kiedy jej brakuje albo nie ma się pewności co do tego, że ma się aktualne, prawidłowe informacje, można poradzić się prawnika, jednak nie przypadkowego. Firmą działającą w obszarze prawa dotyczącego żywności jest kancelaria prawna FoodMedLaw. Jej prawnicy specjalizują się tylko w tym zakresie, dlatego ich wiedza jest imponująca. Poza tym nie dotyczy tylko prawa. Specjaliści mogą zająć się przeanalizowaniem składu czy też działaniami marketingowymi.

Suplementy diety cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością, dlatego nosząc się z zamiarem wprowadzenia na rynek nowego produktu, ma się sporą szansę na sukces. Wpierw trzeba jednak dopilnować wszelkich formalności, także jeśli chodzi o znakowanie suplementów diety. Podjęcie współpracy z tą kancelarią pozwala zasięgać fachowych porad jej specjalistów na każdym etapie przygotowania produktu do sprzedaży i zaoszczędzić sobie problemów czy utrudnień, jak i opóźnień. Wiele cennych porad i informacji znaleźć można zresztą już na stronie kancelarii - jej pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Data dodania: 2021-12-15
Autor: Sara Lewandowska
Źródło:
https://foodmedlaw.pl/specjalizacje/suplementy-diety/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.