Marta Łanoch FoodMedLaw
Strona WWW: https://foodmedlaw.pl
Adres Agawy 11
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-158
Nazwa Firmy: Marta Łanoch FoodMedLaw
Telefon 602 416 066


Opis


Wprowadzenie nowego produktu na rynek wiąże się z koniecznością przestrzegania odpowiednich norm, jakie obowiązują dla danej kategorii artykułów. Dotyczy to w szczególności produktów spożywczych, do jakich zaliczane są między innymi suplementy diety.

W przepisach prawnych obowiązujących w Polsce istnieje jasna definicja suplementów diety. Do tej kategorii zaliczane są produkty odznaczające się dużą gęstością odżywczą, dostarczające organizmowi korzystnych składników, w tym minerałów oraz witamin. Są one przyjmowane w różnych postaciach, od tabletek lub kapsułek, po proszki czy krople. Jednocześnie ich zalecane, dzienne dawkowanie jest ściśle określone. Z definicji suplementy diety powinno się również przyjmować w niewielkich ilościach.

Firma chcąca wprowadzić tego rodzaju produkt na rynek powinna być świadoma wymogów, jakie są stawiane przez prawo obowiązujące w dziedzinie produkcji wyrobów spożywczych, a także ich reklamowania. Suplement powinien przede wszystkim zawierać jedynie takie substancje, które są dozwolone przez prawo unijne. Miejsce jego produkcji musi spełniać normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Reklamodawca nie określił jasno zasad dotyczących sposobu reklamy suplementów diety. Jedyne zalecenia w tym zakresie są określone w wewnętrznych regulacjach organizacji, do których przynależą producenci tego rodzaju produktów. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że reklama nie powinna wprowadzać klienta w błąd. Nie należy przypisywać suplementem diety właściwości leczniczych, jeśli nie zostały one poparte dowodami naukowymi. Ponadto do każdego produktu powinno się dołączyć instrukcję z informacjami dotyczącymi sposobu działania środka oraz możliwych efektów ubocznych. Opakowanie musi również zawierać odpowiednie oznaczenia.

Nieprzestrzeganie przepisów prawnych obowiązujących w danej branży może skutkować wycofaniem produktu z rynku, odrzuceniem wniosku o jego rejestrację lub nałożeniem kary finansowej. Praktyka prawnicza opisana na stronie internetowej foodmedlaw.pl zajmuje się udzielaniem wsparcia w zakresie kwalifikacji produktów, w tym również tych z branży spożywczej. W ofercie kancelarii znajduje się także weryfikacja reklamy i sposobu prezentacji artykułów, reprezentowanie klienta przed organami państwowymi i kompleksowa rejestracja suplementów diety.

Data dodania: 2021-12-29
Autor: Dorota Dudek
Źródło:
https://foodmedlaw.pl/specjalizacje/suplementy-diety/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.