MONDI sp. z o.o.
Strona WWW: https://mondi.pl/
Adres Plac Andersa 3
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61--89
Nazwa Firmy: MONDI sp. z o.o.
Telefon +48 500 456 300


Opis


Rynki pracy wielu krajów są na tyle chłonne, że zatrudnienie, w dodatku świetnie opłacane, mogą znaleźć nawet osoby nieznające lokalnego języka czy żadnego innego poza ojczystym i niemające większych kwalifikacji. Jest to bardzo dogodna sytuacja na przykład dla osób, które niedawno ukończyły szkołę średnią. Takie osoby w Polsce mogą wykonywać tylko mało ambitne prace, w dodatku za płacę, która nierzadko nie pozwala się utrzymać. Zupełnie inaczej wygląda to w Niemczech.

Kraj ten, świetnie rozwinięty gospodarczo, potrzebuje pracowników w różnych branżach, także słabiej wykwalifikowanych. Polacy chętnie na tym korzystają, gdyż wyjeżdżając tam do pracy i wykonując nieskomplikowane zadania, na przykład na produkcji, mogą zarabiać tyle, ile w Polsce zarabia się w cenionych zawodach. Często przy tym nawet nie muszą znać języka niemieckiego, co oznacza, że tak naprawdę do pracy w Niemczech może wyjechać każdy, kto tylko chce pracować. Można też nadrobić ten brak innymi atutami, jak prawo jazdy czy uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi. Szczegóły takich ofert można zaś znaleźć na stronie mondi.pl, gdzie zaprezentowano liczne oferty pracy w Niemczech bez znajomości języka. Często nawet są to oferty dla par. Na skorzystanie z nich chętnie decydują się między innymi młode małżeństwa na dorobku czy pary absolwentów szkół średnich.

Praca dla osób słabiej wykwalifikowanych, jaką można znaleźć dzięki tej agencji, to proste czynności wykonywane w różnego rodzaju zakładach pracy, na przykład w piekarniach i cukierniach, magazynach, w zakładach produkcyjnych czy szklarniach. Wybierać można wśród różnych branż, biorąc pod uwagę oczekiwane zarobki, ale też swoje preferencje. W każdym przypadku można jednakże liczyć na świetne zarobki, jakich w Polsce, w podobnej sytuacji czy branży, na pewno się nie osiągnie. To powoduje, że niektórzy decydują się osiąść za niemiecką granicą na stałe, inni zaś wyjazd taki traktują jako sposób na zarobienie pieniędzy na konkretny cel.

Cechą takiej pracy, o jakiej trzeba wiedzieć, często jest też system zmianowy, najczęściej dwuzmianowy. Zwykle jest to dla pracowników wielki atut, mogą bowiem liczyć na elastyczne warunki, mając też czas na różnego rodzaju zajęcia pozazawodowe. Dogodny jest też brak męczącej nocnej zmiany, której wiele osób chce uniknąć.

Data dodania: 2022-01-31
Autor: Dorota Dudek
Źródło:
https://mondi.pl/oferty/praca-w-niemczech/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Słoneczny Brzeg Skorzęcin

Skorzęcin


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski

Piła


Najedź, aby odkryć szczegóły.