Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
Strona WWW: https://www.psycholog-dladziecka.pl
Adres Ratajczaka 35
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-816
Nazwa Firmy: Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
Telefon +48 505 043 763


Opis


Dzieciństwo to bardzo ważny etap rozwoju każdego człowieka. To wtedy kształtuje się pewność siebie i pierwsze schematy działania w społeczeństwie. Psycholog Magdalena Lange-Rachwał zauważa, że warto zrobić wszystko, aby ten czas minął jak najlepiej. Widząc problemy - reagować. A najlepiej stawiać na profilaktykę i świadome wychowanie.

Ciekawą propozycją są warsztaty dla dzieci w Poznaniu. Psycholog może współpracować z dzieckiem indywidualnie bądź prowadzić zajęcia dla szerszej grupy, na przykład w przedszkolu lub szkole. Każde warsztaty planowane są w sposób uwzględniający potrzeby ich uczestników. Dobiera się odpowiednie tematy i sposób komunikacji. Dzieci muszą czuć się swobodnie i być otwarte na czerpanie informacji. Najskuteczniejsza jest terapia przez zabawę. Współczesna psychologia i pedagogika wypracowały wiele ciekawych metod, z których może skorzystać każdy, kto troszczy się o dobro swojego malucha.

Z drugiej strony, nową wiedzę powinni zdobywać również rodzice. To na nich spoczywa największa odpowiedzialność za przygotowanie pociechy do życia w społeczeństwie. Niestety często bywa tak, że błędy wychowawcze są powielane. Osoby, które nie mogły liczyć na konstruktywne wsparcie rodziców, mogą mieć problemy ze zbudowaniem zdrowej relacji z własnym dzieckiem. Gdzie znaleźć równowagę między nadopiekuńczością, a zbytnią swobodą? Jak rozmawiać w trudnych chwilach i czy zawsze mówić o swoich emocjach? Co robić, gdy pociecha wpadnie w nieodpowiednie towarzystwo lub nie radzi sobie w grupie rówieśniczej? Odpowiedzi na te wszystkie pytania może udzielić dobry psycholog.

Na stronie internetowej pod adresem psycholog-dladziecka.pl opisano szerzej ofertę psychologa dla dzieci i rodziców. Niewątpliwie najważniejsza jest motywacja do rozwoju i samodoskonalenia się. Szczęśliwy rodzic to także szczęśliwe dziecko. W życiu trzeba poszukiwać równowagi i zwracać uwagę na wszystkie sygnały ostrzegawcze, które mogą pojawić się w trakcie procesu wychowania. Profesjonalne wsparcie psychologa będzie dodatkowym atutem.

Data dodania: 2019-01-16
Autor: Dorota Dudek
Źródło:
https://www.psycholog-dladziecka.pl/warsztaty.htmlDodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Słoneczny Brzeg Skorzęcin

Skorzęcin


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski

Piła


Najedź, aby odkryć szczegóły.