"BIOARCUS" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Strona WWW: https://bioexpert.pl/
Adres Białostocka 22
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 03-741
Nazwa Firmy: "BIOARCUS" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Telefon 780 137 396


Opis


Z pewnością nic tak nie cieszy właścicieli posesji, jak piękny, zadbany ogród. Niektórzy decydują się także na założenie niedużego stawu czy oczka wodnego, obsadzonego rzadkimi roślinami, gdzie pod powierzchnią wody pływają kolorowe rybki. Aby jednak zachować ten sielankowy obraz, należy zadbać o zbiornik wodny, który niewłaściwie czyszczony zarośnie glonami, a te pozbawią rybki powietrza i odpowiednich warunków do życia.

Nie trzeba za każdym razem wymieniać wody czy od nowa obsadzać zbiornik roślinami, ponieważ w sklepie należącym do firmy bioArcus można znaleźć ekologiczny środek, bezpieczny dla roślin, ludzi i zwierząt. Są to specjalnie wyselekcjonowane bakterie do oczka wodnego, które sprawiają, że glony zostaną pozbawione środków odżywczych i zaczną obumierać. Nie jest to jedyna zaleta stosowania tych saprofitycznych mikroorganizmów, ponieważ redukują one także ilość osadów organicznych, znajdujących się na dnie oczka. Jest to preparat niezwykle wydajny, który może być stosowany od kwietnia do października, kiedy woda ma odpowiednią temperaturę dla namnażania się wpuszczanych do zbiornika pożytecznych organizmów.

Aby przyspieszyć proces klarowania się wody, wystarczy zebrać zanieczyszczenia z powierzchni wody. Najczęściej jest to rzęsa lub zaczynające gnić liście, które opadając na dno, staną się pożywką dla glonów. Właściciele stawów hodowlanych, w którym bytują ryby o wysokich wymaganiach tlenowych, powinni wiedzieć, że bakterie te nie mogą być stosowane w ich stawach. We wszystkich innych zbiornikach, w których żyją ryby o mniejszych wymaganiach, wystarczy napowietrzyć wodę, zanim wpuści się preparat.

Chcąc ułatwić mikroorganizmom saprofitycznym rozwój, należy stosowną dawkę preparatu rozpuścić w wiadrze wody pochodzącej ze stawu czy oczka wodnego i pozostawić na około dwie godziny, od czasu do czasu mieszając. Następnie, najlepiej konewką, wlać zawartość na powierzchnię wody. Z łatwością będzie można zaobserwować już po trzech do pięciu tygodniach, że woda zacznie się klarować i znowu będzie przejrzysta. Dzięki temu znowu można będzie obserwować żyjące w zbiorniku rośliny i ryby. Dawkowanie preparatu można znaleźć na każdym opakowaniu, ale jest ono także dostępne na stronie sklepu. Warto tam zaglądać, gdyż co jakiś czas pojawiają się w nim nowe, ekologiczne produkty.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.