doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl
Strona WWW: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/
Adres Fürstenberger Str. 16
Miejscowość Frankfurt
Kod pocztowy 15-232
Nazwa Firmy: doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl
Telefon 0049 3352 762 6818


Opis


Spora część Polaków wyjeżdża zarobkowo do Niemiec. Jedni zakładają swoją firmę, inni pracują u kogoś, jednak niezależnie od formy zatrudnienia, każdy człowiek musi płacić podatki. Podatek to nic innego jak obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez państwo bez określonego zobowiązania do jakiejkolwiek wzajemności. Zebrane z podatków środki zwykle inwestuje się w realizację różnego rodzaju zadań publicznych czy rozwój infrastruktury, służby zdrowia, oświaty, wojska lub policji.

W Niemczech podatki i składki na ubezpieczenie społeczne są jednymi z najwyższych na świecie. W Europie to jedynie Belgowie płacą na ten cel jeszcze więcej. W roku 2019 wzrosła kwota wolna od podatku dokładnie o 168 euro, zatem aktualnie wynosi 9168 euro na jednego podatnika. W związku z tym małżeństwa mogą zarobić w ciągu roku około 18000 euro bez konieczności odprowadzania podatku. Jeśli natomiast chodzi o pracobiorców zatrudnionych w Niemczech to ich pracodawca zobowiązany jest do odprowadzenia podatku od ich wynagrodzenia do niemieckiego urzędu skarbowego. To oczywiście tylko podstawowe informacje, które można łatwo odnaleźć w Internecie, jednak prawo podatkowe w Niemczech jest dużo bardziej skomplikowane.

Osoby obawiające się zawiłości przepisów powinny udać się na konsultację do specjalisty, który będzie w stanie wspomóc w sprawach podatkowych i wielu innych kwestiach. Niezwykle istotnym jest fakt, że w Niemczech wyłącznie zarejestrowani doradcy podatkowi i adwokaci mogą udzielać porad w sprawach podatkowych, ze względu na duży poziom skomplikowania przepisów. Korzystanie z usług osób niebędących profesjonalistami niesie ze sobą spore ryzyko poniesienia dużej szkody finansowej. Dlatego warto trafić do kogoś sprawdzonego i godnego zaufania. Pełnym uznaniem wśród swoich klientów cieszy się profesjonalna kancelaria doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl, posiadająca szeroką ofertę wsparcia osób indywidualnych oraz przedsiębiorców. Specjaliści między innymi sporządzają dla swoich klientów deklaracje podatkowe i dbają o to, aby otrzymali oni możliwie jak największy zwrot zapłaconych podatków. Dlatego warto trafić do kogoś sprawdzonego i godnego zaufania. Najlepiej skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo i poznać możliwe usługi. 


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

OpiekunkaRadzi.pl


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Sportpoint.pl


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Robert Marchel

Newcastle upon Tyne


Najedź, aby odkryć szczegóły.