Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik
Strona WWW: https://www.adwokatpolacik.pl/
Adres Graniczna 29
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-730
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik
Telefon 507128697


Opis


Na prawo nieruchomości składa się szereg zasad, których celem jest kontrolowanie transakcji handlowych, związanych między innymi ze sprzedażą lub zakupem lokali. Jego przedmiotem są także prawa rzeczowe oraz darowizna, dotycząca kwestii spadkowych. W Polsce zagadnienia koncentrujące się na nieruchomościach opisano w licznych przepisach, których zrozumienie przez osoby niemające odpowiedniego wykształcenia, bywa trudne, a niekiedy niemożliwe. To właśnie z myślą o nich powstały oferty kancelarii zatrudniających prawników specjalizujących się w nieruchomościach. Rozwiązują oni rozmaite problemy dotykające osoby prywatne, przedsiębiorców lub deweloperów, co chroni przed poważnymi konsekwencjami, takimi jak straty finansowe. Zasady tego prawa mogą być modyfikowane. Składa się na nie zbiór regulacji, powiązanych ściśle z prawem cywilnym.

Zazwyczaj przedstawiciele kancelarii wspierają klientów obracających nieruchomościami, którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji oraz przeanalizować treści podpisywanych umów. Adwokaci opiniują je oraz przygotowują umowy deweloperskie lub przedwstępne, chroniące przed wycofaniem się jednej ze stron przed zawarciem transakcji. Nie są im obce także akty obciążające, na które składają się hipoteki czy ustanowienia służebności.

Specjaliści udzielają się w postępowaniach sądowych na temat ustalania stanu prawnego lokali. Dotyczą one między innymi znoszenia współwłasności, zasiedzenia, podziału majątku po rozwodzie czy uzgadniania treści ksiąg wieczystych. Adwokat w Sosnowcu realizujący podobne czynności przyjmuje w kancelarii prowadzącej witrynę adwokatpolacik.pl. Jest to pełnomocnik reprezentujący klientów w sprawach administracyjnych, koncentrujących się na scalaniu nieruchomości czy ich rozgraniczaniu.

Prawnik uczestniczy także w konfliktach związanych z nieopłaconymi czynszami za wynajem czy bezumownym korzystaniem z obiektów. Kieruje ofertę do deweloperów oraz nabywców zainteresowanych przeniesieniem własności, obsługą transakcji, pomocą w przeprowadzaniu rozliczeń i nie tylko. Z adwokatem kontaktują się osoby, którym grozi eksmisja oraz planujące audyt stanu prawnego nieruchomości. Doradza on między innymi klientom zastanawiającym się, jak założyć spółkę deweloperską oraz chcącym przygotować się do negocjacji lub przeanalizować różnego rodzaju dokumenty.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.

Racibórz


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec


Najedź, aby odkryć szczegóły.

GREENHOUSE SERVICE S.C.

Lubliniec


Najedź, aby odkryć szczegóły.