Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik
Strona WWW: https://www.adwokatpolacik.pl/
Adres Graniczna 29
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-730
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik
Telefon 507128697


Opis


Wszystkie osoby, które z różnych względów stały się niewypłacalne, mogą rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to postępowanie wiążące się z koniecznością wejścia na drogę sądową oraz dopełnienia licznych formalności, takich jak przesłanie odpowiednich pism. Wnioski te mogą być składane przez wszystkich zainteresowanych, nawet wtedy, gdy mają jednego wierzyciela. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie wśród osób nieprowadzących działalności gospodarczych, choć niekiedy sprawdza się wśród byłych przedsiębiorców, przykładowo będących właścicielami spółek akcyjnych, komandytowych lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy od chwili wykreślenia z rejestru nie upłynął okres wynoszący 12 miesięcy. Wnioski należy składać w sądzie rejonowym, odpowiednim dla miejsca zamieszkania dłużnika.

Najważniejszym skutkiem ogłoszenia upadłości jest pozbycie się długów, co zwiększa komfort psychiczny i daje szansę rozpoczęcia nowego życia. Warto jednak podkreślić, że sądy nie zawsze dążą do całkowitego umorzenia, ponieważ niekiedy decydują o umorzeniu częściowym. Działanie to wiąże się z koniecznością przygotowania planu spłaty wierzycieli. Najczęściej w takich sytuacjach należności oddawane są w ratach, których wysokość uzależniona jest od comiesięcznych zarobków danej osoby.

Firmą pomagającą dłużnikom jest Kancelaria Adwokacka Magdaleny Połacik, mieszcząca się w Katowicach. Upadłość konsumencka, w jakiej specjalizują się jej pracownicy, sprawdza się zarówno wśród osób dysponujących majątkiem, jak i tych, które nie mają żadnych oszczędności. Prawnicy proponują spotkania konsultacyjne, podczas których ustalają strategię działania przed wejściem na drogę sądową i tłumaczą, w jakich sytuacjach długi nie mogą zostać umorzone.

Upadłość nie obejmuje należności związanych z rentami, alimentami, grzywnami oraz zobowiązaniami, które zostały zatajone podczas trwania postępowania upadłościowego. W momencie oficjalnego ogłoszenia upadłości, klient traci wszystkie prawa do zarządzania majątkiem, który staje się tak zwaną masą upadłościową. Po zakończonym postępowaniu jest ona oddawana w ręce syndyka. Mimo zawiłości prawnych upadłość konsumencka jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób. Dzięki niemu zainteresowani mogą zawiesić postępowania egzekucyjne i zatrzymać naliczanie karnych odsetek.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.

Racibórz


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec


Najedź, aby odkryć szczegóły.

GREENHOUSE SERVICE S.C.

Lubliniec


Najedź, aby odkryć szczegóły.