REHAB Andrzej Kroszczyński
Strona WWW: https://www.rehab.pl/
Adres Kluczborska 9
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01--46
Nazwa Firmy: REHAB Andrzej Kroszczyński
Telefon 785 752 225


Opis


Ucisk nerwu kulszowego może powodować silny ból kręgosłupa lędźwiowego, który promieniuje do kończyn dolnych. Osoby chore często skarżą się na mrowienie, osłabienie mięśni oraz zaburzenia czucia. Przyczyny występowania tej dolegliwości mogą być różne. Do najczęstszych należą zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, stany zapalne oraz zmiany ropne uciskające nerwy w kanale kręgowym. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie problemu i rozpoczęcie odpowiedniej terapii. Schorzenie to może dotknąć również osób, które narażone są nadmierny wysiłek fizyczny, a także kobiet w ciąży lub po porodzie. 

Symptomy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty, to między innymi silny ból krzyża, pleców i nogi, drętwienie palców kończyny dolnej i niedowład mięśni. Lekarz przeprowadza szczegółową diagnostykę i stara się dotrzeć do źródła problemów. Często konieczne jest wykonanie dodatkowych badań takich jak RTG lub rezonans magnetyczny. Specjaliści zazwyczaj stosują bezoperacyjne metody leczenia, które polegają na podaniu zastrzyków domięśniowych. Dzięki nim można zredukować stany zapalne i zmniejszyć ból. Najczęściej są one podawane pod kontrolą fluoroskopii. Popularne jest także podawanie leków przeciwbólowych, które jednak nie likwidują źródła problemów i działają jedynie doraźnie. 

Osobom chorym może pomóc również fizjoterapia. Jest ona często stosowana w przypadku ludzi skarżących się na silny ból pleców promieniujący do nogi. Rehabilitacja ma za zadanie  rozluźnić napięte mięśnie. Często polecane są masaże i odpowiednio dobrane ćwiczenia, które zapobiegają przykurczom. Należy wykonywać je regularnie. W wielu przypadkach sprawdzą się także ultradźwięki i laseroterapia. Na stronie internetowej rehab.pl znajdują się przydatne informacje na temat tej dolegliwości. Rwa kulszowa jest uciążliwa, leczenie może jednak szybko poprawić samopoczucie osób chorych i złagodzić ból. Nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Wczesna diagnostyka i odpowiednia terapia mogą przynieść ulgę i poprawić sprawność pacjentów. 


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.