Dawid Niemczycki
Strona WWW: https://kancelariakanoniczna.com.pl/
Adres Jana Kasprowicza 119c
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-949
Nazwa Firmy: Dawid Niemczycki
Telefon +48 885 367 037


Opis


Koszty administracyjne, nałożone przez instytucje kościelne, mogą być znaczne. O to, jaka będzie wysokość poszczególnych świadczeń, boją się zwłaszcza osoby planujące złożenie wniosku o ustanie lub anulowanie małżeństwa zawartego jako sakrament przed ołtarzem. Nie każda para planująca się rozwieść, dysponuje środkami, które może przeznaczyć na potrzebne opłaty związane z obsługą całego procesu. Dla wielu powodów, zwłaszcza małżonków niepracujących, którzy podejmują decyzję o rozwodzie, pragnąc w ten sposób uchronić siebie i dzieci przed agresywnością partnera, nawet cena kilkuset złotych jest znaczna. 

Sąd kościelny uwzględnia w swoich wyrokach także sytuację materialną składających wniosek. Umożliwia uzyskanie przez osoby z nikim dochodem obniżenia kosztów lub ich całkowitego anulowania, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wymaga jednak złożenia odpowiednich deklaracji potwierdzających trudną sytuację powoda. O tym, co należy zrobić, aby otrzymać zaświadczenie o rozwodzie kościelnym bez uiszczania zwykłych opłat, można przeczytać na stronie kancelariakanoniczna.com.pl.

Osoby lepiej sytuowane mają obowiązek ponoszenia pełnych kosztów procesowych, zarówno w pierwszej, jak i drugiej instancji. Informacje o tym, jak przebiega rozwód kościelny i jaka jest cena w danym rejonie za jego uzyskanie, są dostępne pod podanym wcześniej linkiem. Jeśli priorytetem dla pragnących się rozwieść małżonków jest jak najszybsze uwolnienie się z małżeńskich więzów, mogą także skorzystać z pomocy prawnika. Wynajęcie jurysty może przyspieszyć cały proces i da pewność, że całe postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami prawa kanonicznego. Nie ma wtedy obawy, że dojdzie do błędów w zakresie opracowania dokumentacji czy też wykonywania innych czynności sądowo-administracyjnych.

Wsparcie adwokata przydaje się też w sytuacji, gdy zebrane przez powoda dowody na winę współmałżonka są niewystarczające, aby na ich podstawie doszło do unieważnienia związku. Samo przedstawianie zeznań dla osoby składającej wniosek o rozwód kościelny może okazać się stresującym przeżyciem, wywołującym sporo negatywnych emocji. Obecność u boku prawnika, który zadba o ochronę interesów swojego klienta i zapewni opiekę prawną, znacznie ułatwia rzetelne i chronologiczne zreferowanie zdarzeń, będących powodem rozpadu małżeństwa. 


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.