Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
Strona WWW: https://www.notariusz-olsztyn.com.pl/
Adres 1 Maja 5A
Miejscowość Olsztyn
Kod pocztowy 10-117
Nazwa Firmy: Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
Telefon 89 678 14 25


Opis


Notariusz, nazywany rejentem,  to specjalista przyjmujący w kancelarii i przygotowujący różnego rodzaju akty prawne oraz dokumenty. Cechują się one przejrzystą formą i są przechowywane w firmie. Oznacza to, że klienci otrzymują jedynie odpisy, co chroni przed problemami w razie ich zgubienia. Notariusz dąży do zabezpieczenia interesów i odpowiada za doręczanie oświadczeń, przechowywanie papierów wartościowych lub gotówki, przygotowywanie czeków, weksli i protestów, jak również tworzenie umów, niezbędnych u osób planujących zakup bądź sprzedaż nieruchomości. Można się z nim skontaktować na internetowej stronie notariusz-olsztyn.com.pl. Zaglądają na nią między innymi osoby dążące do przekształceń własnościowych oraz ustanowienia użytkowania wieczystego.

Ponadto kancelaria notarialna w Olsztynie uczestniczy w przekazywaniu darowizn i spadków przyjmujących formę nieruchomości lub ruchomości i podejmuje się przenoszenia praw własności. Zatrudnia notariusza, będącego funkcjonariuszem publicznym, który współpracuje także z parami chcącymi podpisać intercyzę. Jest to dokument potwierdzający rozdzielność majątkową, zawierany nie tylko przed, ale i po ślubie. Upraszcza on ewentualne postępowania rozwodowe i bywa przydatny w momencie popadnięcia w długi przez jednego z partnerów.

Intercyza sprawia, że majątek wspólny nie istnieje, co oznacza, że jedna osoba nie ma prawa do majątku osoby drugiej. Może być podpisywana przez nieubezwłasnowolnionych partnerów o pełnych zdolnościach do czynności prawnych i wchodzi w życie z chwilą zawarcia związku małżeńskiego. Warto też podkreślić, że jej treści mogą ulegać modyfikacjom w dowolnym momencie, jeśli każda ze stron wyrazi taką chęć. Tego typu dokumenty sprawdzają się, jeśli partner prowadzi własny biznes, ponieważ zabezpiecza stronę podczas ogłaszania upadłości. Innymi słowy, w razie problemów osoba, która nie jest właścicielem przedsiębiorstwa, nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności materialnej.

Kancelarie notarialne świadczą również inne usługi, takie jak:

  • sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia i wyciągów dokumentów,
  • przeprowadzanie konsultacji, koncentrujących się na spadkach czy darowiznach,
  • pomoc w zakładaniu spółek różnego typu,
  • poświadczanie prawdziwości podpisów dokumentów lub ich kopii,
  • przeprowadzanie przetargów publicznych.

 

Data dodania: 2022-11-27
Autor: Piotr Sikora
Źródło:
https://www.notariusz-olsztyn.com.pl/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

FunFutbol

Olsztyn


Najedź, aby odkryć szczegóły.

S.G.B. AGENCJA REKLAMOWA S.C. Ewa Kowalczyk, Helena Picur

Olsztyn


Najedź, aby odkryć szczegóły.

ACLARI DIAMONDS

Olsztyn


Najedź, aby odkryć szczegóły.