Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Prokopiak
Strona WWW: http://www.adwokatprokopiak.pl
Adres 29 Listopada 22
Miejscowość Kutno
Kod pocztowy 99-300
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Prokopiak
Telefon 665 737 543


Opis


Prawo rodzinne jest zaliczane do działów prawa cywilnego, które koncentruje się na stosunkach rodzinnych oraz związanych z osobami trzecimi. Dotyczy ono przede wszystkim regulacji kontaktów między opiekunami a dziećmi, w tym ustalania władzy rodzicielskiej oraz kwoty alimentów. Niejednokrotnie sprawy te wiążą się z dużymi emocjami i wymagają odpowiedniego przygotowania przed rozprawami sądowymi. Z tego względu niektóre osoby nawiązują współpracę z adwokatami, specjalizującymi się w prawie rodzinnym. Można się z nimi skontaktować na stronie adwokatprokopiak.pl.

Prowadzi ją kancelaria kierująca ofertę do mieszkańców Kutna. Prawnik w niej zatrudniony zajmuje się formalnościami i przeprowadza konsultacje, dzięki którym zainteresowani poznają odpowiedzi na nurtujące pytania. Odbywają się one w siedzibie firmy lub online, co sprawia, że osobiste stawiennictwo nie zawsze jest konieczne. Wsparcie specjalisty ułatwia zrozumienie zawiłości prawnych oraz przepisów, które szybko się zmieniają. Klienci kancelarii nie zaprzątają swojej głowy wypełnianiem dokumentów, takich jak pozwy bądź odwołania oraz przesyłaniem ich w odpowiednich terminach.

Z adwokatem kontaktują się osoby przygotowujące się do rozwodów z orzekaniem o winie, które niejednokrotnie wymagają zebrania materiałów dowodowych, przykładowo ukazujących przemoc fizyczną lub psychiczną, jakiej dopuszczał się partner. Pomaga on określać wymiar kontaktów z dziećmi, a jeśli zachodzi taka potrzeba, dąży do ograniczenia lub całkowitego pozbawienia władzy rodzicielskiej ojca bądź matki.

Przedstawiciele kancelarii adwokackich organizują mediacje rodzinne, w których biorą udział skonfliktowani małżonkowie. Ich celem jest dojście do porozumienia przed wejściem na drogę sądową, co niejednokrotnie skraca czas trwania procesów. Podczas spotkań poruszane są kwestie związane z podziałem wspólnego majątku u par, które nie podpisały intercyzy oraz wysokością alimentów. Odbywają się one w spokojnej atmosferze, a uczestnictwo w nich jest dobrowolne.

Data dodania: 2022-11-29
Autor: Damian Majewski
Źródło:
http://www.adwokatprokopiak.pl/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kwiaciarnia „Kwiatem Malowane”

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.

AP Studio Anna Karpińska

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.