Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Prokopiak
Strona WWW: http://www.adwokatprokopiak.pl
Adres 29 Listopada 22
Miejscowość Kutno
Kod pocztowy 99-300
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Prokopiak
Telefon 665 737 543


Opis


Prawo pracy koncentruje się na normach i regulacjach związanych ze stosunkami zachodzącymi między pracodawcami a podwładnymi. Dotyczy między innymi obowiązków spoczywających na barkach przedsiębiorców i pracowników, urlopach, umowach, czasie pracy, przepisach bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju sporach. Obejmuje ono szereg zagadnień i wymaga rozumienia treści regulaminów, statutów lub zapisów znajdujących się w Kodeksie Pracy. Adwokat w Kutnie, orientujący się w opisywanych kwestiach, prezentuje ofertę na stronie adwokatprokopiak.pl.

Wsparcie, jakie zapewnia, przyjmuje formę porad prawnych, świadczonych w siedzibie firmy lub za pośrednictwem internetu. Prawnik ma kompetencje do reprezentowania klientów w postępowaniach sądowych, co sprawia, że nie muszą udawać się na rozprawy osobiście. Pomoc, jaką proponuje, koncentruje się na uzyskiwaniu świadczeń od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wytaczaniu procesów pracowniczych oraz przeprowadzaniu negocjacji. Są to spotkania dążące do ugody, dzięki którym można uniknąć wejścia na drogę sądową.

Z przedstawicielem kancelarii kontaktują się ofiary mobbingu. Jest to zachowanie, jakiego dopuszczają się z reguły pracodawcy względem podwładnych, które polega na nękaniu, grożeniu oraz poniżaniu danej osoby, zazwyczaj przy pozostałych członkach zespołu, co prowadzi do zaniżonej samooceny, wycofania, a niekiedy przybierających na sile lęków. Ofiary mobbingu mogą dochodzić sprawiedliwości przed sądem i ubiegać się o rekompensatę finansową za doznane szkody. Niezwykle ważne w tym przypadku jest dysponowanie materiałami dowodowymi, w tym zeznaniami świadków.

Adwokatowi można zlecić przygotowanie:

  • umów o pracę lub dzieło,
  • wewnętrznych procedur obowiązujących w danym zakładzie,
  • regulaminów wynagradzania i statutów,
  • kontraktów managerskich.

Na życzenie klientów tworzy też pisma o zapłatę odszkodowania, pozwy, odwołania oraz akty. Wspiera zainteresowanych w optymalizacji kosztów zatrudnienia, prowadzi sprawy koncentrujące się na zwolnieniach grupowych i przygotowuje klientów do rozpraw sądowych.

Data dodania: 2022-12-05
Autor: Damian Majewski
Źródło:
http://www.adwokatprokopiak.pl/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kwiaciarnia „Kwiatem Malowane”

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.

AP Studio Anna Karpińska

Łódź


Najedź, aby odkryć szczegóły.