Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy prawni
Strona WWW: https://www.ng.gda.pl
Adres Targ Drzewny 3
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-886
Nazwa Firmy: Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy prawni
Telefon 58 346 27 56


Opis


Sprawy koncentrujące się na prawie rodzinnym są rozpatrywane przez okręgowe lub rejonowe sądy pierwszej instancji. Wymagają skrupulatnego przygotowania, przykładowo polegającego na zebraniu materiałów dowodowych lub przesłania pism w odpowiednim terminie. Wiele osób nie wie, jakie formalności należy dopełnić, by spotkanie w sądzie mogło dojść do skutku, dlatego część z nich nawiązuje współpracę z kancelarią Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni. Adwokat w Gdańsku, jaki w niej pracuje, ma kompetencje do reprezentowania stron na rozprawach, dzięki czemu zainteresowani mogą poświęcić czas na inne obowiązki.

Uczestniczy między innymi w postępowaniach rozwodowych i współpracuje z partnerami, którzy z różnych względów nie potrafią dojść do porozumienia. Na życzenie klientów przygotowuje pozwy z orzekaniem o winie lub bez i wyjaśnia, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania. Organizuje też mediacje, czyli spotkania o dobrowolnym charakterze, odbywające się przed wejściem na drogę sądową. Ich celem jest wypracowanie porozumienia, związanego z opieką nad dzieckiem, miejscem jego zamieszkania po rozwodzie czy podziałem majątku u par bez intercyzy.

Specjalista świadczy usługi w kancelarii, a część zadań realizuje online. Zabezpiecza interesy klientów i bierze na siebie zbieranie materiałów dowodowych, przykładowo potwierdzających niewierność byłego partnera, oszustw czy przemocy, jakiej się dopuszczał. Jeśli zachodzi taka potrzeba, przesłuchuje świadków tego typu zdarzeń, których zeznania przedstawiane są w sądzie.

Na wsparcie prawnika decydują się osoby chcące zwiększyć kwotę alimentów bądź pociągnąć do odpowiedzialności drugiego rodzica, uchylającego się od wypłacania świadczeń. Pieniądze tego typu powinny pokrywać koszty nauki, leczenia oraz wyżywienia, co oznacza, że muszą zaspokajać podstawowe potrzeby najmłodszych, którzy ze względu na wiek nie są w stanie utrzymywać się samodzielnie. Adwokat uczestniczy także w sprawach dotyczących zaprzeczania lub potwierdzają ojcostwa, podziału majątku w konkubinacie, adopcji oraz zawieszania władzy rodzicielskiej.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Centrum Stomatologiczne Curodental

Gdańsk


Najedź, aby odkryć szczegóły.