Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewa Kotewicz
Strona WWW: http://adwokat-kotewicz.pl
Adres Modrzejowska 20
Miejscowość Sosnowiec
Kod pocztowy 41-200
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewa Kotewicz
Telefon 698 272 197


Opis


Coraz więcej małżeństw w Polsce się rozpada. Jak wygląda rozwód od strony formalnej? Co trzeba zrobić, by oficjalnie zakończyć swój związek? Wiele osób rozpoczyna od skorzystania z porady prawnej w kancelarii adwokackiej. W jej trakcie należy przedstawić wszystkie fakty dotyczące danej sytuacji. Prawnik przedstawi możliwe sposoby dalszego działania oraz opracuje strategię wystąpienia przed sądem.

W ramach rozprawy rozwodowej konieczne jest ustalenie wielu kwestii. Warto dobrze poznać zagadnienia prawa rodzinnego, które reguluje między innymi kontakty z dziećmi. Na stronie internetowej pod adresem adwokat-kotewicz.pl można dowiedzieć się więcej na ten temat. Ciekawą propozycją jest skorzystanie z mediacji i próba dojścia do kompromisu. Rozmowa przy bezstronnym obserwatorze może przynieść nowy punkt widzenia na daną sytuację.

Małżonkowie muszą uzgodnić między innymi:

  • sposób podziału majątku,
  • miejsce zamieszkania dzieci i zasady ich kontaktów z rodzicami,
  • wysokość płaconych alimentów,
  • formę rozwodu.

W szczególnych przypadkach można zdecydować się na rozwód z orzekaniem o winie oraz ograniczenie praw rodzicielskich. Najczęściej dzieje się tak, gdy jeden z małżonków nadużywa alkoholu lub środków psychoaktywnych, jest nieodpowiedzialny, agresywny oraz zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka. Do uzyskania pomyślnego wyroku potrzebne są dowody. Orzekanie o winie stosuje się także w przypadku zdrady jednego z partnerów oraz rażących zaniedbań w związku.

Rozwody w Sosnowcu przebiegają najszybciej, gdy małżonkowie są gotowi na kompromisy i zgadzają się co do postanowień sądu. Jeśli strony nie chcą przystać na proponowane rozwiązania mogą ubiegać się o organizację kolejnej rozprawy. Składaniem pozwu i dopełnieniem wszystkich formalności sądowych zajmuje się zatrudniony adwokat.

Niekiedy w sądach rozpatrywane są także sprawy o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa. Dzieje się tak w przypadku, gdy partner podejrzewa niewierność małżonki i nie zamierza opłacać alimentów na wychowanie małoletniego. Kancelarie rozwodowe przyjmują wielu klientów, przez co mają doświadczenie w rozpatrywaniu różnych spraw. Do spotkania z adwokatem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy dokładnie opowiedzieć o powodach rozstania z partnerem i przedstawić swoje oczekiwania odnośnie planowanego rozwodu.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.

Racibórz


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec


Najedź, aby odkryć szczegóły.

GREENHOUSE SERVICE S.C.

Lubliniec


Najedź, aby odkryć szczegóły.