STODOM ZAKŁAD STOLARSKO-BUDOWLANY
Strona WWW: http://stodom.pl/
Adres DERLATKA 21
Miejscowość TROJANÓW
Kod pocztowy 08-455
Nazwa Firmy: STODOM ZAKŁAD STOLARSKO-BUDOWLANY
Telefon 25 682 78 84


Opis


O zakupie drzwi przeciwpożarowych myślą nie tylko zarządcy budynków publicznych czy przemysłowych, ale też właściciele domów oraz mieszkań. I nic dziwnego, ponieważ wpływają na bezpieczeństwo osób, które w nich przebywają i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wybuchu pożaru, przykładowo na skutek przechowywania łatwopalnych materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się z reguły stal nierdzewną i aluminium, czyli metale odporne na działanie wysokich temperatur, na których z biegiem czasu nie pojawia się korozja, co sprawia, że mogą pełnić funkcję drzwi wejściowych. Gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu do zwykłych modeli i stanowią podstawę placówek medycznych i oświatowych, galerii handlowych, biurowców, warsztatów samochodowych, bibliotek czy muzeów.

Drzwi należy nabywać u profesjonalnych firm, oferujących modele z niezbędnymi certyfikatami, które przed wystawieniem na sprzedaż przeszły rygorystyczne kontrole. Jedną z nich jest Stodom, czyli przedsiębiorstwo współpracujące z klientami o różnych potrzebach, którzy zwracają uwagę zarówno na ich trwałość, jak i estetykę. Zainteresowaniem  cieszą się przeciwpożarowe drzwi drewniane, zaimpregnowane specjalnymi preparatami. Odznaczają się one minimalistycznym wyglądem, starannością wykonania i bezproblemowym montażem, z którym poradzi sobie każdy.

Na tego typu konstrukcje składa się stolarka, której celem jest zmniejszenie strat w razie wybuchu pożaru oraz usprawnienie procesów ewakuacyjnych. Proponowane drzwi zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się ognia oraz dymu, który nie tylko utrudnia widoczność, ale też jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów podczas pożarów. Dzięki nim pracownicy i pozostałe osoby znajdujące się w obiekcie zyskują czas na oddalenie się w bezpieczne miejsce lub wyjście na zewnątrz.

Na rynku znajdują się między innymi drzwi otwierane klasycznie oraz przesuwne, dostępne w wersji jedno- bądź dwuskrzydłowej. Część z nich ma przeszklenia tworzone ze szkła hartowanego o dużej grubości, które jest znacznie trwalsze w porównaniu do szkła zwykłego. Dzięki niemu konstrukcje nie sprawiają wrażenia topornych i wyglądają bardzo nowocześnie. Drzwi przeciwpożarowe są wykańczane na szereg sposobów i występują w wielu odcieniach, co ułatwia dopasowanie ich do danej przestrzeni.

Data dodania: 2023-02-03
Autor: Dorota Dudek
Źródło:
http://stodom.pl/produkty/drzwi-przeciwpozarowe/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.