Macromedica Centrum Medyczne
Strona WWW: https://macromedica.pl/
Adres Jurija Gagarina 26
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-754
Nazwa Firmy: Macromedica Centrum Medyczne
Telefon 22 841 06 79


Opis


Lekarz, którego specjalizacją jest neurologia, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Podczas wizyty przeprowadzany jest wywiad z opiekunem oraz sprawdzane są u dziecka m.in. podstawowe odruchy motoryczne, koordynacja ruchowa czy reakcje na różnego rodzaju bodźce. W bardziej skomplikowanych przypadkach zalecane jest wykonanie dodatkowych badań, w tym tomografię komputerową, spektroskopię, elektromiografię oraz angiografię. 

Jakie choroby diagnozuje neurolog dziecięcy z Warszawy?

Neurologia dziecięca zajmuje się głównie badaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym, a także chorobami mózgu, nerwowo-mięśniowymi i rdzenia kręgowego. Wśród najczęstszych schorzeń diagnozowanych przez lekarza neurologa, którego pacjentami są dzieci i młodzież do 18. roku życia można wymienić m.in. dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, ADHD, zaburzenia mowy, przepukliny rdzeniowo-kręgowe, tiki oraz autyzm i choroby genetyczne.

Kiedy należy rozważyć wizytę z dzieckiem u neurologa?

W wielu przypadkach kobiety tuż po porodzie udają się na konsultacje neurologiczne w celu sprawdzenia prawidłowości rozwoju maluszka. Jest to szczególnie zalecane, gdy ciąża była zagrożona lub mnoga, a poród odbył się przed terminem, albo poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Ponadto rodzice powinni rozważyć pójście do lekarza, gdy u dziecka występują takie objawy jak:

  • wzmożone lub osłabione napięcie mięśni,
  • asymetria ciała,
  • zaburzenia koordynacji ruchowej,
  • bóle i zawroty głowy,
  • brak kontaktu wzrokowego,
  • częste kolki i bóle brzucha,
  • problemy z koncentracją i nauką w szkole,
  • tiki na tle nerwowym,
  • prężenie ciała podczas leżenia,
  • zaburzenia słuchu, wzroku oraz mowy.

Na terenie warszawskiego Mokotowa działa prywatna klinika MacroMedica, w której prowadzone są konsultacje z neurologiem dziecięcym. Pacjenci mogą liczyć na szybkie i dogodne terminy, ponieważ placówka jest czynna od 8.00 aż do 20.00 od poniedziałku do piątku. Na stronie zamieszczono aktualny cennik wszystkich dostępnych konsultacji i badań.

Data dodania: 2023-06-19
Autor: Olaf Sawicki
Źródło:
https://macromedica.pl/neurolog-dzieciecy-warszawa/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.