Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Gierczycka
Strona WWW: https://gierczycka.pl/
Adres Kościuszki 6
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-049
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Gierczycka
Telefon 662 199 191


Opis


Każdy rozwód jest inny. Przebieg rozprawy zależy od oczekiwań małżonków i sposobu rozstania, jaki wybiorą. Adwokat w Katowicach zajmuje się zarówno sprawami z orzekaniem o winie, jak i postępowaniem za porozumieniem stron. Na czym polegają jego usługi?

Zazwyczaj współpraca z klientami rozpoczyna się od udzielenia porady prawnej. Adwokat wyjaśnia, co obowiązujące w Polsce przepisy mówią na temat rozwodów. Na dalszym etapie można zdecydować się na złożenie pozwu i opracowanie strategii działania. W ramach rozprawy rozwodowej porusza się kwestie związane z:

  • podziałem wspólnego majątku,
  • miejscem zamieszkania dzieci i wysokością wypłacanych na nie alimentów,
  • zakresem władzy rodzicielskiej,
  • orzekaniem o winie partnera lub partnerki.

Na stronie internetowej pod adresem gierczycka.pl można znaleźć więcej informacji na temat udziału kancelarii adwokackiej w sprawach rozwodowych. Prawnik analizuje sytuację, w jakiej znalazł się jego klient, z punktu widzenia aktualnych norm prawnych. Potrzebna jest do tego znajomość wszystkich faktów. Na wizytę u adwokata warto zabrać posiadane dowody, na przykład zapisy rozmów z kochankiem lub kochanką, obdukcje lekarskie. W niektórych przypadkach może być konieczne wezwanie świadków, którzy potwierdzą daną wersję wydarzeń.

Jak przyspieszyć uzyskanie wyroku sądu? Warto zadbać o poprawne wypełnienie pozwu, ponieważ ewentualne błędy i braki w dokumentacji sprawiają, że termin rozprawy się opóźnia. Ponadto najszybciej uzyskuje się rozwód, gdy oboje z małżonków zgadzają się co do opieki nad dziećmi oraz podziału majątku. Jeśli dojście do kompromisu jest trudne, można wybrać się do mediatora i spróbować porozmawiać w obecności specjalisty pośredniczącego w rozwiązywaniu konfliktów.

Data dodania: 2023-11-23
Autor: Stanisław Nowicki
Źródło:
https://gierczycka.pl/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.

Racibórz


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec


Najedź, aby odkryć szczegóły.

GREENHOUSE SERVICE S.C.

Lubliniec


Najedź, aby odkryć szczegóły.