Kancelaria Adwokacka Adwokat Artur Żarnowski
Strona WWW: https://adwokatzarnowski.pl/
Adres Fryderyka Chopina 35
Miejscowość Lublin
Kod pocztowy 20-023
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Adwokat Artur Żarnowski
Telefon 504 770 663


Opis


Miejsce, gdzie prawnicy świadczą usługi prawne zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, to instytucja znana jako kancelaria adwokacka. Jej działalność obejmuje różnorodne obszary prawnicze, od spraw cywilnych, przez karne, po porady w zakresie prawa pracy i prawa gospodarczego. Takie instytucje mogą być różnej wielkości - od jednoosobowych praktyk po duże firmy z wieloma prawnikami. W skład personelu wchodzą nie tylko adwokaci, ale także aplikanci adwokaccy, asystenci prawni oraz pracownicy administracyjni. Specjalizacja w określonych dziedzinach prawa pozwala na dostosowanie oferty do danych klientów.

Kancelarie adwokackie — czym się zajmują?

Zakres usług oferowanych przez te instytucje jest bardzo szeroki i zależy od specjalizacji danej kancelarii adwokackiej. Przykładowo mogą to być:

 

 Porady prawne: obejmują udzielanie konsultacji prawnych dotyczących różnych aspektów prawa, takich jak prawa osobiste, prawa przedsiębiorstw, prawo pracy, prawo rodzinne, czy prawo karne. 

Reprezentacja w sądzie: kancelarie często reprezentują klientów w sprawach sądowych, zarówno w procesach cywilnych, jak i karnych.  

Sporządzanie i przegląd dokumentów prawnych: w tym przygotowywaniem różnego rodzaju dokumentów prawnych, takich jak umowy, testamenty, pełnomocnictwa, skargi, odwołania, czy inne dokumenty procesowe. 

Sprawy rodzinne i opieka nad dziećmi. 

Prawo pracy: doradztwo w sprawach związanych z prawem pracy, w tym w sprawach dotyczących niesprawiedliwego zwolnienia, dyskryminacji w miejscu pracy, negocjacji umów o pracę, czy przepisów BHP. 

Sprawy karne: obejmują obronę lub reprezentację osób oskarżonych o popełnienie przestępstwa, a także poradę prawną w zakresie postępowania karnego. 

Prawo gospodarcze i handlowe: pomoc prawna dla przedsiębiorstw i korporacji, w tym w zakresie zakładania firm, fuzji i przejęć, praw autorskich, znaków towarowych, czy praw antymonopolowych. 

Prawo nieruchomości: doradztwo w sprawach związanych z nieruchomościami, w tym w sprawach kupna-sprzedaży, dzierżawy, hipotek, sporów sąsiedzkich, czy planowania przestrzennego.

Tego typu intytulacje są zlokalizowane w różnych miastach. Kancelaria adwokacka w Lublinie najczęściej zajmuje się sprawami osób mieszkających w tym mieście lub okolicach. Porady i spotkanie zazwyczaj mają formę spotkań stacjonarnych.

Data dodania: 2024-01-31
Autor: Joanna Pietrzak
Źródło:
https://adwokatzarnowski.pl/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Yasumi Chełm

Chełm


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Gabinet Medycyny Estetycznej

Lublin


Najedź, aby odkryć szczegóły.

e-Smykoland

Biłgoraj


Najedź, aby odkryć szczegóły.