DentiCo
Strona WWW: https://www.dentico.eu/
Adres Kołobrzeska 5
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-390
Nazwa Firmy: DentiCo
Telefon +48 58 557 77 77


Opis


Dbając o zdrowie jamy ustnej, nie można pominąć jednego z kluczowych zabiegów stomatologicznych – usuwania kamienia nazębnego oraz osadu. Proces ten, znany jako higienizacja zębów, odgrywa ważną rolę w zapobieganiu chorobom takim jak próchnica i zapalenie dziąseł. Zaleca się regularne wykonywanie tego zabiegu - najlepiej co pół roku. Pacjenci z Gdańska i okolic mogą umówić się na wizytę u higienistki w klinice Dentico.

Metody zapobiegania chorobom jamy ustnej

Wśród najważniejszych technik higienizacji zębów wyróżniamy skaling, piaskowanie oraz fluoryzację. Skaling pozwala na usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie usuwa osady i przebarwienia, natomiast fluoryzacja wzmacnia szkliwo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi, takich jak ultradźwiękowe skalery czy piaskarki, oraz preparatów fluoryzujących, zabiegi te są szybkie i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Korzyści z regularnej higienizacji

Wykonywane raz na pół roku zabiegi przynoszą wiążą się z zapobieganiem chorobom dziąseł, próchnicy, utrzymaniem świeżego oddechu oraz lepszym wyglądem zębów. Ważną rolę w zakresie higienizacji zębów odgrywa również edukacja pacjentów dotycząca odpowiedniej higieny jamy ustnej, w tym właściwego szczotkowania zębów, używania nici dentystycznej oraz regularnych wizyt u specjalistów.

Znaczenie profilaktyki w zdrowiu jamy ustnej

Podstawą zdrowego uzębienia jest profilaktyka, obejmująca zarówno codzienną higienę, jak i regularne wizyty u higienistki stomatologicznej. Współpraca ta ma znaczenie dla efektów działań profilaktycznych, wspierając wpływ na zapobieganie poważniejszym problemom zdrowotnym. Dlatego też edukacja pacjentów i promowanie właściwych nawyków są niezbędne dla zachowania zdrowia zębów i dziąseł na dłuższą metę.

Higienizacja zębów jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie jamy ustnej. Regularne zabiegi, takie jak skaling, piaskowanie i fluoryzacja, w połączeniu z właściwą codzienną higieną i edukacją pacjentów, mogą znacząco przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, zapobiegając przy tym rozwojowi chorób jamy ustnej. 


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Centrum Stomatologiczne Curodental

Gdańsk


Najedź, aby odkryć szczegóły.