Centrum Medyczne MEDGEN
Strona WWW: https://medgen.pl/pl
Adres Wiktorii Wiedeńskiej 9a
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-954
Nazwa Firmy: Centrum Medyczne MEDGEN
Telefon 501 377 150


Opis


Wykluczanie glutenu z diety to w ostatnim czasie modny trend, który opanował Internet, celebrytów, ale i osoby, które po prostu chcą się zdrowo odżywiać. Dietetycy i lekarze twierdzą, że zdrowa osoba nie musi rezygnować z glutenu. Eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia wręcz przestrzegają osoby zdrowe przed powszechnym stosowaniem diety bezglutenowej. 

Gluten - czym właściwie jest

Gluten to nic innego niż grupa białek, które znajdują się w nasionach zbóż, takich jak pszenica, jęczmień, owies i żyto. Jest to więc naturalny składnik zbóż. Producenci żywności niekiedy wykorzystują modę na unikanie glutenu i przy okazji wykorzystują niewiedzę konsumentów. Na produktach z kukurydzy czy soi umieszczają informację "wolny od glutenu/ gluten free". Informacja jest prawdziwa, z tym że, kukurydza i soja od zarania dziejów nie miały w swoim składzie wspomnianego białka. Niektóre osoby powinny wyeliminować z diety gluten ze względów zdrowotnych. Jest to trudne zadanie, ponieważ znajduje się w większości przetworzonych produktów spożywczych. Najwięcej znajdziemy go np. w chlebie i ciastkach, ale też jogurtach, pasztetach, parówkach, słodyczach, sosach i śmietankach w proszku. 

Nietolerancja glutenu a celiakia 

Celiakia to choroba spowodowana nietolerancją glutenu. Może pojawić się w każdym wieku, również w dzieciństwie. Dwukrotnie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Najczęściej objawia się:

  • nudnościami i wymiotami
  • długotrwałą biegunką
  • bólami brzucha 
  • wzdęciami
  • chudnięciem u dorosłych lub brakiem wzrostu u dzieci
  • zaburzeniami związanymi z utrudnionym wchłanianiem mikroelementów (anemia, osteoporoza)

Po zauważeniu u siebie powyższych objawów konieczny jest kontakt z lekarzem w celu przeprowadzenia odpowiednich badań.

Gdzie i jak przeprowadza się badanie?

Nietolerancja glutenu utrudnia życie. Badanie w Warszawie oferuje m.in. Centrum Medyczne MedGen. Nietolerancję wykrywa się, wykonując badanie genetyczne pod kątem cieliaki. Nieleczona celiakia prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, które bezpośrednio zagrażają życiu. 


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.