Hexssl
Strona WWW: https://www.hexssl.pl
Adres Wita Stwosza 16
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-148
Nazwa Firmy: Hexssl
Telefon +48.717575195


Opis


Trzeba przyznać, że coraz więcej osób zwraca uwagę na poziom bezpieczeństwa danych w sieci. Nie da się ukryć, że brak odpowiednich zabezpieczeń może skutecznie zniechęcać do robienia zakupów w danym sklepie internetowym.

Protokół SSL to zabezpieczenie, które pozwala na bezpieczne przesyłanie danych. To sprawia, że dane są poufne i nie docierają do niepowołanych osób. Certyfikaty SSL zabezpieczają połączenia internetowe, dzięki czemu np. dane klientów są odpowiednio zabezpieczone. Jeszcze kilka lat temu certyfikaty te należały do dość drogich rozwiązań. Obecnie jednak można zaobserwować spadek cen ze względu na to, że stają się coraz bardziej powszechne.

Dane, które są zamieszczane w internecie, nie wirują w żadnej przestrzeni. Prawda jest taka, że w niektórych wypadkach bardzo łatwo je przechwycić, co może skutkować np. utratą dostępu do konta bankowego. Dzisiaj protokoły SSL to konieczność. Z tego rozwiązania korzystają zarówno mniejsze, jak i większe firmy, które chcą być postrzegane przez swoich klientów jako profesjonalne, rzetelne i solidne.

Nie istnieje jeden możliwy sposób na zabezpieczenie danych. Można zabezpieczać domeny pojedynczo lub grupowo. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie potrzeby ma dana firma i jakim budżetem dysponuje. Prawdą jest, że zabezpieczanie wielu subdomen jednej firmy pojedynczo jest mało opłacalne. Bardziej sensownym rozwiązaniem jest wykupienie certyfikatu Wilcard umożliwiającego zabezpieczenie wielu subdomen jednocześnie.

Na rynku dostępne są np. GeoTrust, RapidSSL, AlphaSSL. RapidSSL oferuje certyfikaty, które mogą być wydane nawet w kilka minut. Krótka procedura kwalifikacyjna sprawia, że czas oczekiwania na certyfikat jest naprawdę krótki. RapidSSL sprawdzi się przede wszystkim w przypadku stron niekomercyjnych, gdzie szyfrowanie nie odgrywa znaczącej roli. Zaletą jego jest to, że daje możliwość silnego szyfrowania do 256 bitów. Certyfikat RapidSSL jest jednym z najczęściej wybieranych. Na hexssl.pl można znaleźć więcej informacji na jego temat.

 

Data dodania: 2018-11-14
Autor: Olaf Sawicki
Źródło:
Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Perfect Bust

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Ogrody Trawińscy

Henryków


Najedź, aby odkryć szczegóły.