Orto Partner
Strona WWW: https://ortopartner.pl/
Adres Polna 15
Miejscowość Murowana Goślina
Kod pocztowy 62-095
Nazwa Firmy: Orto Partner
Telefon 61 223 54 48


Opis


Orto Partner to pracownia protetyczna i ortotyczna, która od lat zajmuje się wykonywaniem zaopatrzeń na wszystkich poziomach amputacji, zarówno kończyn górnych, jak i dolnych. Bogate doświadczenie, specjalistyczna wiedza i nowoczesne technologie przekładają się na głębokie zrozumienie potrzeb pacjentów oraz wysoką jakość świadczonych usług.

W skład oferty wchodzi między innymi szereg rozwiązań dla osób po amputacji ramienia. Rozbudowany katalog produktowy obejmuje protezy hybrydowe (zakończone chwytną dłonią, która sterowana jest za pośrednictwem sterowanego linkowo przez zawieszenie łokcia), bioniczne (łokieć sterowany impulsami mięśniowymi), a także mechaniczne (dłoń sterowana przez zawieszenie linkowe) i kosmetyczne (estetyczna dłoń z rękawicą silikonową oraz bierny przegub łokciowy).

Produkty z pierwszych dwóch wymienionych kategorii pozwalają na wykonywanie różnych chwytów, do tego dochodzi możliwość szybkiej zamiany końcówek roboczych. Są to najbardziej zaawansowane technologicznie modele z całego asortymentu.

W przypadku wariantów mechanicznych za funkcjonalność odpowiada system linkowy sterowany barkiem. Dłoń przy jego pomocy można otwierać lub zamykać, natomiast łokieć może być blokowany lub odblokowywany. W tym przypadku również użytkownik może wymieniać końcówki robocze.

Ostatnia klasa protez nie oferuje żadnych możliwości ruchowych oprócz dowolnego dostosowania układu nadgarstka, palców i łokcia. Kluczowym elementem konstrukcyjnym w przypadku tych wyrobów jest system lejka. Wspomniana firma bazuje na takich rozwiązaniach jak:

  • system podciśnienia - w jego skład wchodzi miękki termoplastyczny lejek, rama z włókna węglowego oraz zawieszenie rozkładające ciężar protezy na drugie ramię
  • system pin - oprócz elementów konstrukcyjnych, które można spotkać także w systemie podciśnienia, dochodzi lejek silikonowy zakończony pinem, który pozwala na wykonanie stałego połączenia
  • system SocketLess od Martin Bionics - lekki, nowoczesny system wyróżniający się świetną termoregulacją, sprawdza się również ze sprzętem elektronicznym i bionicznym.
Data dodania: 2020-06-19
Autor: Ignacy Król
Źródło:
https://ortopartner.pl/index.php/proteza-ramienia/Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Słoneczny Brzeg Skorzęcin

Skorzęcin


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski

Piła


Najedź, aby odkryć szczegóły.