Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
Strona WWW: http://mecenas-pacewicz.pl/
Adres Dworcowa 100
Miejscowość Bydgoszcz
Kod pocztowy 85-010
Nazwa Firmy: Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
Telefon +48 882 455 020


Opis


Konflikty rodzinne to sytuacje, których czasami nie da się uniknąć. Bardzo często kończą się postępowaniem przed sądami, co bez wątpienia powoduje emocje i duży stres po obu stronach sporu. Przykładem jest rozwód, który w ogromnej mierze wpływa na partnerów, ale także na ich dzieci. Niewątpliwie więc warto uniknąć sytuacji, które mogą powodować krzywdę. Dobre stosunki są przecież ważne także po zasądzeniu rozwodu. Warto o nie zadbać chociażby dla dobra najmłodszych. Jednym ze sposobów, które sprawdzają się w tego rodzaju sytuacjach, są mediacje rozwodowe. W Bydgoszczy toczy się wiele spraw sądowych dotyczących właśnie rozwodu. Pomoc w tej kwestii można uzyskać choćby na mecenas-pacewicz.pl.

Warto podkreślić, że w przypadku mediacji kluczowe jest zakończenie konfliktu w sposób łagodny, bez udziału sądu. Jest wiele argumentów za skorzystaniem z tego typu metody. Wśród nich należy wymienić:

  • mniejszy stres, spowodowany brakiem konieczności stawania przed sądem
  • uniknięcie pogłębiającego się konfliktu
  • szybsze zakończenie postępowania
  • oszczędność pieniędzy

To tylko część zalet, o których warto wiedzieć. Mediacje w trakcie rozwodu oznaczają także, że zadowolona jest każda ze stron. Właśnie do takiego stanu ma doprowadzić tego typu proces, prowadzony z udziałem fachowców. Doświadczony i skuteczny radca prawny niewątpliwie potrafi tak pokierować mediacjami, że udaje się uniknąć spotkania w sądzie, które przecież wielokrotnie pogłębia spór i wydłuża cały proces. Dla dobra każdej strony świetnym rozwiązaniem może się okazać właśnie bezkonfliktowa metoda.

Oczywiście najlepiej jest znaleźć radcę, który ma nie tylko doświadczenie i wiedzę, ale też właściwe podejście do wspomnianych kwestii. Dzięki temu sprawę z całą pewnością uda się załatwić dużo szybciej. Wydaje się, że każdej ze stron powinno zależeć właśnie na ograniczeniu stresu i skutecznym wyjściu ze spornej sytuacji. Spotkanie z prawnikiem powinno rozwiać wiele wątpliwości. Rozmowa na pewno pozwoli podjąć decyzję o próbie podjęcia mediacji, co może się okazać znakomitym rozwiązaniem.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Bydgoszcz


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Las i Ogród" Anna Dolatowska

Włocławek


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Gabinet Podologiczny PodoCare-Complex

Bydgoszcz


Najedź, aby odkryć szczegóły.