Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński
Strona WWW: https://prosterozwody.pl/
Adres Ujazdowskie 24
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-478
Nazwa Firmy: Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński
Telefon 22 629 30 30


Opis


Gdy rodzice się rozstają, dzieci również odczuwają zmiany. Zdarza się, że byli małżonkowie dzielą się opieką nad dziećmi w miarę po równo, a jeśli są zasądzone alimenty, płacą je. Bywa jednak i tak, że rodzice łamią prawo rodzinne. Co wtedy robić i czy warto w takich sytuacjach korzystać z pomocy adwokata?

Ograniczanie kontaktu z dzieckiem to jeden z przykładów sytuacji, która pokazuje naruszenia prawa rodzinnego. Mali ludzie potrzebują obojga rodziców, ponieważ uczą się ról społecznych. Jeśli kontakt z jednej strony jest mocno utrudniony, może się okazać, że były małżonek skieruje sprawę do sądu o zasądzenie spotkań. Warto jednak dogadać się, które weekendy dziecko spędza u ojca, a które u matki.

Rodzic nie może doprowadzać do sytuacji, w której dziecko jest alienowane. Nie powinno ograniczać się kontaktów nie tylko z drugim rodzicem, ale również z rodziną byłego współmałżonka. Dotyczy to babci, dziadków czy też kolegów z dawnej szkoły. Trzeba mieć świadomość, że alienacja prowadzić może do zachowań antyspołecznych w przyszłości. Mali ludzie tak samo jak dorośli potrzebują interakcji społecznych.

W Polsce opieka nad dziećmi w większości przypadków przydzielana jest matkom, które w ramach odwetu za zdradę czy rozwód są skore do nastawiania dzieci przeciwko ojcu. W takiej sytuacji warto poradzić się dobrego prawnika. Adwokat z Warszawy, który dobrze zna prawo rodzinne, będzie potrafić pomóc. To do niego warto się udać, jeśli konieczne jest nie tylko podwyższenie alimentów, ale też zmiana sposobu opieki. Być może sąd biorąc pod uwagę przedstawione dowody, dojdzie do wniosku, że dziećmi powinien zająć się ojciec. Każda jednak sprawa jest rozpatrywana w indywidualny sposób i nie ma standardowych rozwiązań na tym polu. Za każdym razem to dobro najmłodszych powinno być najważniejsze.

Na szczęście jednak można znaleźć wiele kancelarii, które specjalizują się w sprawach rozwodowych i dotyczących opieki nad dziećmi. Na stronie prosterozwody.pl można przeczytać informacje dotyczące jednej z nich.


Dodaj Opinię


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oceń firmę (0 z 0 głosów)W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.

Feromarket

Warszawa


Najedź, aby odkryć szczegóły.